TOP5 – bale karnawałowe w Polsce

3 Komentarze
0 Zdjęć
Piątek, 20-01-2012

Trudno dobrać kryterium doboru jeżeli chodzi o bale i imprezy karnawałowe, szczególnie w Polsce. My w naszym TOP5 kierujemy się więc popularnością i różnorodnością propozycji. 

1. XIV Charytatywny Bal Dziennikarzy w Warszawie.

Znany, popularny, medialny i zawsze bardzo udany bal karnawałowy. Odbędzie się w sobotę 4 lutego 2012, jak co roku w Auli Politechniki Warszawskiej. Na imprezie wystąpi Kayah z zespołem.

Zbiórka pieniędzy z tegorocznego Charytatywnego Balu Dziennikarzy będzie przeznaczona na stypendia edukacyjne dla wyrównania szans ubogiej dzieci i młodzieży ze wsi i małych miasteczek.

Bal dziennikarzy organizuje od 1998 roku fundacja założona przez dziennikarzy różnych mediów. Co roku w balu uczestniczy 800-1000 osób - dziennikarzy, ludzi świata kultury, biznesu i polityki.2. Bal charytatywny prezydentowej Anny Dutkiewicz we Wrocławiu

Ten już niestety za nami, ale kto miał na nim być – był. Odbył się 13 stycznia 2012 roku w Hali Stulecia. Wśród gości byli m.in. Leszek Czarnecki z żoną Jolantą Pieńkowską, a także profesorowie wrocławskich uczelni i kardynał Henryk Gulbinowicz. Był to już dziesiąty bal Anny Dutkiewicz. Pieniądze zebrane na nim zostaną przekazane na zakup cyfrowego aparatu rentgenowskiego dla dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu, a także na leczenie Julii Zakrockiej oraz na rzecz Przylądka Nadziei czyli nowej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, która powstanie przy ul. Borowskiej.
Pierwszy taniec tradycyjnie rozpoczęła para prezydencka.3. Bal karnawałowy w strojach ślubnych - After Wedding Party w Warszawie

To już IV edycja tej unikalnej i jedynej takiej w Polsce imprezy.  Na imprezie odbywającej się co roku w Hotelu Polonia Palace w Warszawie w bajkowej scenerii Sali Ludwikowskiej bawią się pary w strojach ślubnych z całej Polski i w każdym wieku. W tym roku bal odbędzie się 11 i 18 lutego 2012 roku. W programie jest między innymi polonez na rozpoczęcie imprezy, wspólne grupowe zdjęcie, profesjonalny fotoreportaż i indywidualne sesje zdjęciowe typu photobooth, występy taneczne oraz konkursy z nagrodami. Organizatorem imprezy jest firma Fajne Wesele.
Więcej na www.afterweddingparty.pl4. Bal Seledynowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

To legendarny już Bal Seledynowy, organizowany corocznie przez Uniwersytet Ekonomiczny. Tym razem odbędzie się 18 lutego.  Po raz pierwszy odbył się w 1933 roku. Nazwa tej imprezy pochodzi od koloru ścian auli, w której niegdyś bawili się wykładowcy uczelni, ludzie biznesu i polityki. Dziś zabawa odbywa się w tej samej historycznej sali, której ściany, po odrestaurowaniu, również mają jasnozielony kolor.

Więcej informacji na http://www.ue.poznan.pl5. Wenecki bal maskowy w XIX –wiecznych wnętrzach w Łodzi

W Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi odremontowano właśnie zabytkowe, XIX - wieczne wnętrza, w których 17 lutego 2012 roku odbędzie się spektakularny bal maskowy w weneckim stylu. Wśród atrakcji znajdą się pokazy i warsztaty tanga argentyńskiego oraz  konkursy z cennymi nagrodami. Goście będą mogli wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej w przygotowanym specjalnie na tę okazję studiu zdjęciowym. Impreza będzie odbywała się w najbardziej reprezentacyjnej z sal dawnego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego – Sali Zgromadzeń.

Więcej informacji na www.pomorska21.pl

I dorzucamy jeszcze pozycję nr 6, czyli Wielki Studencki Bal Karnawałowy Karnavauli, który odbędzie się 21 stycznia 2012, jak zawsze w Dużej Auli, Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Tym razem motywem przewodnim jest Kraina Czarów. Na uczestników czeka wiele atrakcji m.in.: pokazy akrobatyczne i iluzjonistyczne. Będzie można także wybrać najbardziej magiczną parę wieczoru, spróbować potraw nie z tej ziemi i posłuchać najlepszego zespołu złożonego ze studentów Politechniki – The Engineers Band.

Więcej informacji na stronie internetowej www.karnavauli.pl

AWP

 • Pt., 20-01-2012 Balowanka
  Uwielbiam bale :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-01-2012 dona
  czy na AFter Wedding Party bilety jeszcze są?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-01-2012 imi
  mam ślub dopiero za 4 miesiące... szkoda, bo poszłabym na ten w sukienkach ślubnych :)
  Odpowiedz Zgłoś