TOP5 – najlepsze lodowiska na świecie

6 Komentarzy
0 Zdjęć
Piątek, 24-02-2012

Jeżdżenie na łyżwach to nie tyko sport, ale i rozrywka idealna na niedzielne popołudnie z rodziną czy przyjaciółmi. Jeżeli jeszcze świeci słońce, a wokoło są piękne widoki, to może to być wyjątkowo przyjemny dzień. Podpowiadamy 5 niezwykłych, najlepszych lodowisk na świeżym powietrzu które warto odwiedzić będąc w wymienionych miastach:

1. Wieża Eiffle’a, Paryż

Lodowisko znajduje się pierwszym piętrze ikony miasta, na tarasie widokowym, co zapewnia niezapomniane widoki na Paryż. Zostało uruchomione w grudniu 2011 roku. Lodowisko ma być otwarte do końca lutego 2012, chyba że sezon pozwoli na dłuższe utrzymanie atrakcji.

2. The Rockefeller Center, Nowy Jork

Tego miejsca nie trzeba reklamować, bo widzieliśmy je w setkach amerykańskich filmów. Jedno z najbardziej znanych lodowisk w USA.  Znajduje się przy Piątej Alei, pomiędzy ulicami 49th a 50th. Otwarte aż do kwietnia.

3. Wollman Skating Rink, Cetral Park, Nowy Jork

Nie mniej znane od lodowiska w Rockefeller Center, Wollman Skating Rink w Central Parku na Manhattanie, co roku odwiedza setki tysięcy nowojorczyków i turystów.

4. Kanały w Amsterdamie

Nie jest to typowe lodowisko, ale za to o nieopisanym uroku. Naturalnie oświetlone przez nadbrzeżne lampy i światła w oknach domów, lodowisko, na którym spotkamy zarówno rodziny z dziećmi, turystów, jak i mężczyzn w garniturach i płaszczach. Niektórzy twierdzą, że szybciej przemieszczać się po mieście na łyżwach po kanałach niż na rowerze po ulicach.

5. Yosemite National Park, USA

Kolejne naturalne lodowisko do odwiedzenia znajduje się w jednym najpiękniejszych na świecie parków narodowych – Yosemite w USA. 

Ponadto, warto udać się na lodowiska przy Somerset House w Londynie, przed Ratusz w Wiedniu, w Tivoli Gardens w Kopenhadze i na placy Nathan Phillips Square w Toronto.

AWP

 • Pt., 24-02-2012 rafal
  a lodowisko Chalet du Pierres w Couchevel 1850
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 24-02-2012 Gość
  Marzy mi się wypad na lodowisko w Central Parku, super miejsce z klimatem :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 24-02-2012 teddy
  Londyn ma dwa slynne lodowiska. Jedno przy monumentalnym Natural History Museum. A wy glupki podniecacie sie USA pfff
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 25-02-2012 Gość
  Central Park piekne, duze i co za widok
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 25-02-2012 xxoo
  ''Londyn ma dwa slynne lodowiska. Jedno przy monumentalnym Natural History Museum. A wy glupki podniecacie sie USA pfff ''

  Dlaczego ludzi, którzy ,podniecają' się lodowiskiem w USA nazywasz głupkami? Nie sądzisz, że w tym momencie stałaś/eś się jeszcze większym głupkiem? Widocznie te w USA są popularniejsze i częściej odwiedzanie, bardziej rozpoznawalne niż w Londynie ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 25-02-2012 twoj staryyy
  Yosemite National Park, USA
  pic na wode fotomontarz !! XD najlepsze w Amsterdamie
  Odpowiedz Zgłoś