Trend: kościół zamieniony w dom

3 Komentarze
8 Zdjęć
Środa, 25-07-2012

Budynki, które kiedyś były kościołami adaptowane są współcześnie na domy (pisaliśmy już o tym TUTAJ). Traktowane jak nieruchomości z trochę bardziej nietypowym wyglądem zewnętrznym, po zmianie wnętrza i przeróbkach aranżacyjnych przypominają zwykłe przestrzenie mieszkalne o dosyć oryginalnej przeszłości. Przykładem udanej transformacji jest pokościelny budynek z XIX wieku położony w malowniczym i zabytkowym miasteczku Faversham na wybrzeżu Kent.

Tylko z zewnątrz, głównie za sprawą rozety od frontu i charakterystycznych kształtów okien, przypomina miejsce gdzie kiedyś odbywały się msze. W środku nie ma żadnych elementów sakralnych. Jest za to przytulnie, trochę sielsko i bardzo swojsko. Właściciele zdecydowali się na jasne, ciepłe kolory - głównie biel oraz pastele. Kwiaty i rozstawione wokół domowe sprzęty codziennego użytku ocieplają przestrzeń. Chciałoby się rozsiąść w wygodnym fotelu, napić herbaty i zjeść kawałek ciasta.

EM

 • Śr., 25-07-2012 lili
  Takie to trochę dziwne :) szacowne miejsce zamienione w dom. Ale ładnie :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 25-07-2012 Legion
  Moim zdaniem zamiana na dom średnio pasuje. Nie przepadam za open space - kuchnia, jadalny, salon, przedpokój. Lepiej by zrobili z tego klub nocy, dyskotekę, albo siłownię. Może jakąś bibliotekę?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 26-07-2012 Gość
  piękny dom ile przestrzeni i jakie wysokie sufity... tylko w polsce mamy betonowe klitki 50m2 i musimy sie gniezdzić jak ptaki w gniezdzie.a ile stoi u nas nieuzywanych dworcow kolejowych i kosciołów... wogole nie potrafimy tego wykorzystac
  Odpowiedz Zgłoś