Trend: Snowkiting

6 Komentarzy
6 Zdjęć
Piątek, 17-02-2012

Narty lub snowboard plus latawiec, czyli snowkiting. Trend, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Gwarantuje sporą dawkę adrenaliny, dobrą zabawę i nowe doświadczenie – nie tylko zjeżdżamy po stoku, ale też skaczemy i unosimy się nad nim.

Jedną z zalet snowkitingu jest to, że można go uprawiać na dzikich i dziewiczych terenach, bo nie są tu konieczne ani wyciągi, ani kolejki linowe. Niezbędny jest wiatr, odpowiednie podłoże i duża otwarta przestrzeń. Snowkiting daje też możliwość wciągnąć się na nartach, czy desce, pod górę, a potem zeskakiwać z bardziej lub mniej stromych stoków. W trakcie lotów, które potrafią trwać kilkadziesiąt sekund, można pokusić się o foot off, dead man, czy handlepassy, czyli triki wykonywane w powietrzu. To już wyższa szkoła jazdy, ale przecież snowkiting to nie sport na jeden sezon. Jest czas by się rozwijać.

Lot, skoki, triki, prędkość (rekordziści przekraczają nawet 100 km/h) i poczucie ryzyka – to najważniejsze elementy składowe tego sportu. Jeżeli tego właśnie szukacie, czas na snowkiting.  W Polsce wiele szkół kitesurfingu zaczęło organizować już kursy i szkolenia w snowkitingu. Są to m.in.: Kite&Board w Warszawie, Kite Akademia Snow&Surf, Easy Surf Center w Trójmieście, czy Wake.pl z Poznania. Warto też odwiedzić stronę http://www.snowkite.pl.

Cena takiego kursu to od ok. 490 zł  do ok. 900 zł.

AWP

 • Pt., 17-02-2012 Gość
  do tego musi być specjalny wydzielony stok?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-02-2012 Gość
  cudowne fotki
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-02-2012 Gość
  Gość (Pt., 17-02-2012) napisał:

  do tego musi być specjalny wydzielony stok?  A jak sobie wyobrażasz zjazd z zapiętym latawcem wśród tych wszystkich pasjonatów na stoku
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 18-02-2012 Gość
  Musi być dobra zabawa
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-02-2012 Gość
  droga impreza
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-03-2012 Gość
  love it!
  Odpowiedz Zgłoś