Tu warto bywać: A nóż

4 Komentarze
0 Zdjęć
Poniedziałek, 13-05-2013

 Na Mokotowie powstaje coraz więcej nowych restauracji. A ulica Różana pomału aspiruje do centrum gastronomicznego dzielnicy. Całkiem niedawno otworzył tutaj restaurację Akademia Borys Szyc (pisaliśmy o tym tutaj ), a od połowy marca działa A nóż, tuż obok Bistra Żużu, baru sushi i niedaleko na razie zamkniętej lodziarni Limoni. 

A nóż to niezbyt duża restauracja o jasnym, nowoczesnym wnętrzu. W centralnej części – duży stół. Nic nowego w Warszawie. Taka koncepcja ma pewnie tylu samo zwolenników, co przeciwników. Ale w A nóż można usiąść także przy małych stolikach, a za chwilę również przy wysokich barowych stołach. Z jasnym wnętrzem kontrastują wielkie czarne lampy zawieszone bardzo nisko nad głową. Trzeba trochę uważać. Podobnie jak na żarówki dyndające na długich kablach nad małymi stolikami.

A co z menu? Kuchnia międzynarodowa, czyli wszystkiego po trochę, bez głównego nurtu. Menu jest dość krótkie: przekąski, sałaty, zupy, pizza, pasta i burgery. Od 9:00 do 12:00 są też śniadania (22 zł).

Specjalne propozycje pojawiają się w porze lunchu – ja miałam okazję zjeść krem z pietruszki i sałatę z kurczakiem (w zestawie jest też szklanka wody za 23 zł). Uprzejmy kelner jednak proponował i zachwalał jako jedno z najlepszych dań - krewetki z patelni z masłem, czosnkiem, pietruszką i pomidorkami koktajlowymi (24 zł). Może to byłby lepszy wybór? Mam wrażenie, że kuchnia potrzebuje jeszcze dopracowania. Kelner pytał jak mi smakowało, prosił o opinie, które przekazał kucharzowi. To miłe, że są otwarci na uwagi. W końcu restauracja jest nowa, trzeba dać jej szansę na rozwinięcie skrzydeł.

http://anoz.pl/

DG

 • Pn., 13-05-2013 Gość
  a gdzie sa zdjecia?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 15-05-2013 Gość
  To jedna z gorszych knajp w jakich ostatnio jadłem! Radzę ją omijać z daleka.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 16-05-2013 Gość
  Co za matoły. Powiedzenie 'a nuż' pisze się przez u zwykłe.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 16-05-2013 dianaro
  Nazwa pochodzi od noża. Nóż - noża. Ceny dość wysokie, lecz a nuż ktoś tam zajrzy?
  Odpowiedz Zgłoś