Turystyka: edukacyjne podróże cz.1

0 Komentarzy
5 Zdjęć
Poniedziałek, 03-12-2012

Ile można leżeć plackiem na plaży, smażyć się przy hotelowym basenie albo oglądać ruiny zamków? Standardowe pakiety urlopowe oferują te same rozrywki, które zazwyczaj nie mają w sobie nic ekscytującego. Tak, wakacje są rzeczywiście po to żeby odpocząć i nabrać sił, ale nie oznacza to, że podczas wyjazdu nie można zrobić nic kreatywnego. W końcu w atmosferze niezobowiązującego relaksu nauka nowych rzeczy wychodzi najlepiej.

Jeśli od jakiegoś czasu po głowie chodzą wam warsztaty jogi, kurs malarstwa albo gotowania, najwyższy czas zrealizować plan.

Oto propozycje edukacyjnych wakacji.

Kurs malarstwa / wyspa Gozo

Zajęcia odbywają się na znajdujące się nieopodal Malty wyspie Gozo. Grupa liczy 10 osób i 4 nauczycieli. Dni upływają na idyllicznych spacerach po uroczych terenach i malowaniu w plenerze krajobrazów Morza Śródziemnego.
Cena: od 1,800 dolarów (ok 6 tys.zł) za 7 dni.

Surfing / Malediwy

Łapanie fal w ekskluzywnym kurorcie Four Seasons Resort Maldives w Kuda Huraa. Goście zakwaterowani są w bungalowach na plaży albo w wodzie.
Cena: nocleg od 1,024 dolarów (plus 233 dolarów opłaty za transfer), lekcje dla początkujących: 110 dolarów za godzinę, lekcje dla zaawansowanych: 160 dolarów za pół dnia. 

Akademia Jazdy Lamborghini / Bolonia

W Lamborghini Academy w Bolonii marzenia spełnią na pewno wszyscy fani motoryzacji. Uczestników kursu czeka m.in. jazda na legendarnym torze Autodromo Imola.
Cena: Od 3,800 dolarów na 2 noce.  

Warsztaty fotograficzne / Toskania

Tuscan Workshop Photo (TPW) przeżywają oblężenie zwłaszcza latem. W toskańskiej willi mieszkają i pracują wspólnie uczniowie i nauczyciele. Akademia prowadzi też zajęcia przez cały rok. Kursy są tematyczne i odbywają się w różnych miejscach na świecie.
Cena: Od 1,600 dolarów za 7 dni.

Kurs francuskiego / Sancerre

W Coeur de France zajęcia prowadzone są w XVI-wiecznym zamku i winnicach we francuskim Sancerre. Kurs trwa od 1 do 8 tygodni.
Cena: prywatny nauczyciel od 1,000 dolarów za tydzień, nocleg: od 900 dolarów za tydzień.

EM