Turystyka: paranormalne wycieczki cz.1

0 Komentarzy
0 Zdjęć
Czwartek, 27-12-2012

Przysłowiowe wakacje z duchami to jedne z bardziej ekscytujących eskapad. Oczywiście jeśli ktoś wierzy w istnienia istot pozaziemskich, zbiegów okoliczności, które nie dają się wytłumaczyć w racjonalny sposób i nadprzyrodzonych zjawisk. Odwiedzenie takich miejsc z pewnością podniesie ciśnienie i będzie okazją do skonfrontowania legend czy historii z rzeczywistością.

Oto propozycje wycieczek w dziwne miejsca.

Skalny Las Markawasi / Lima, Peru

Skały giganty o nieregularnych kształtach należące do listy siedmiu cudów Peru. Według mieszkańców i niektórych badaczy zjawisk paranormalnych znajdują się tzw. portale. Są to dziury w czasoprzestrzeni, które otwierają się po to aby można przenieść się do innych wymiarów. Portale działają w dwie strony, to znaczy, że np. nasi przodkowie z XVII wieku mogą nas odwiedzić w roku 2012.

Lot Warszawa - Lima: cena od ok. 7,6 tys. zł

/>

Dom pani Winchester / San Jose, Kalifornia, USA

Sarah Winchester była żoną dziedzica fortuny Williama Wirta Winchestera. Po śmierci męża i córki popadła w depresję i poprosiła o pomoc medium. Medium przekonało ją, że jej bliscy zmarli przez zemstę duchów a jedynym ratunkiem dla niej samej jest przeprowadzka i budowa nowego domu, którego nigdy nie wolno ukończyć. W przeciwnym wypadku grozi jej śmierć. Pani Winchester zastosował się do wskazówek. Kupiła ziemię w Kalifornii i zaczęła trwającą niemal 40 lat budowę. W rezultacie niekończącego się remontu dom przypomina labirynt. Budynek miał 7 kondygnacji, ale po niedawnym trzęsieniu ziemi zostały tylko 4. W środku znajduje się m.in. 160 pomieszczeń, 47 kominków, 40 sypialni

Lot Warszawa - San Francisco od ok. 4,5 tys. zł

/>

Zamek Ross / Killarney, Irlandia

Jeden z najbardziej nawiedzonych zamków. Należał do klanu O'Donoghue. Powstał prawdopodobnie w XV wieku i był ostatnim bastionem, gdzie stawiono opór Oliverowi Cromwellowi. Legenda głosi, że sam O'Donoghue został niejako wessany z okna zamku do jeziora. Było to akurat w chwili kiedy przyjechała artyleria Cromwella z zamiarem ataku na posiadłość. Od tego dziwnego wypadku miejscowi wierzą, że mieszka on na dnie jeziora skąd strzeże zamku przed nieproszonymi gośćmi.

Lot Warszawa - Kerry od ok. 7 tys. zł

EM