Ubrania Daphne Guinness sprzedane za ponad 470 tysięcy funtów

0 Komentarzy
16 Zdjęć
Sobota, 07-07-2012

Daphne Guinness posprzątała swoją szafę. Słynna piwowarska dziedziczka znana jest z miłości do mody i imponującej kolekcji. Daphne uchodzi za koneserkę kreacji haute coture, również - a może przede wszystkim - tych najbardziej ekstrawaganckich. Znawcy tematu są nawet zdania, że jest ona w posiadaniu jednej z najważniejszych – o ile nie najważniejszej – kolekcji współczesnej mody haute couture na świecie.

W sprzątaniu pomógł dom aukcyjny Christie’s, który zorganizował specjalną aukcję. Pod młotek trafiły 102 przedmioty z szafy ekscentrycznej Daphne, kreacje z metkami między innymi Alexander McQueen, Christian Lacroix, Lanvin, Chanel, Balenciaga, Fendi, Prada, Christian Dior, Marc Jacobs. Dochód czterokrotnie przekroczył szacowany wynik. Sprzedaż zakończono sumą 476 800 funtów. W licytacji udział wzięli kupujący z 21 krajów. Dochód trafił na konto Fundacji założonej przez Daphne na cześć zmarłej tragicznie przyjaciółki i stylistki Isabelli Blow. Fundacja kontynuuje dzieło Blow i wspiera młode talenty w branży mody.

Przebojem licytacji był portret Daphne, który dla brytyjskiego magazynu Vogue zrobił w 2008 roku Mario Testino. Zdjęcie sprzedano za rekordową kwotę 133 250 funtów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również suknia „The Girl Who Lived In The Tree” – dzieło Alexandra McQueena z sezonu jesień-zima 2008/2009, w której Guiness wystąpiła podczas sesji zdjęciowej dla Harper’s Bazaar. Suknię sprzedano za 85 250 funtów.

AW