Ukraina ma Vogue’a

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Środa, 13-03-2013

Ukraina ma swojego Vogue’a. Pierwszy numer 21 edycji biblii mody właśnie zadebiutował. Redaktor naczelną została 29-letnia Masha Tsukanova, która pojawiła się na pokazach Tygodnia Mody w Mediolanie i Paryżu, by przedstawić nowy magazyn projektantom i całej branży. 

Tsukanova podkreślała jak ważny dla europejskich marek luksusowych jest ukraiński klient i jak prężnie rozwija się rynek luksusowy w Kijowie. Naczelna deklarowała, że będzie wspierać i promować zwłaszcza lokalnych projektantów, twórców mody i kultury. Poza propagowaniem mody i rozwijaniem rynku, Masha Tsukanova obiecuje poważne debaty i dyskusje, zwłaszcza te na temat kobiet i ich stylu życia. Żeby pokazać profil magazynu, sama zaczęła od kontrowersyjnego artykułu, w którym opowiada jak niezależną jest kobietą, opisuje swoją drogę do kariery i mrozi komórki jajowe, żeby o zakładaniu rodziny móc pomyśleć za kilka lat. 

Brzmi dość schematycznie, a deklaracja wpisuje się w profil magazynu Vogue. Biorąc pod uwagę młody wiek naczelnej, jej prestiżowe stanowisko i fakt, że Masha Tsukanova jest bogatą córką bardzo bogatego taty, można się nieco uśmiechnąć czytając debiut na łamach ukraińskiego Vogue’a. Nie zmienia to jednak faktu, że od teraz ukraińska moda trafi na łamy najważniejszego tytułu w świecie mody, a nowa edycja potwierdza, że tamtejszy rynek ma się lepiej niż nasz, który swojego Vogue’a wciąż się nie doczekał. Pozostaje tylko pozazdrościć naszym wschodnim sąsiadom.

AW

Ukraina ma Vogue’a

Debiutancka okładka ukraińskiego Vogue'a. Na pierwszej stronie Daria Werbowy

  • Ukraina ma Vogue’a
  • Ukraina ma Vogue’a
  • Ukraina ma Vogue’a
  • Ukraina ma Vogue’a
  • Czw., 14-03-2013 Gość
    wygląda jak by miała co najmniej 50 lat i była chrześcijańską misjonarką w afryce
    Odpowiedz Zgłoś