Updown Court

39 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 10-09-2008

Updown Court

Czym jest dom ze 103 pokojami, 27 łazienkami, pięcioma basenami, domkiem dla gości, kortami do tenisa i squasha i prywatnym teatrem, który mieści 30 osób? Teoretycznie – wymarzonym pałacem. Praktycznie – sporym problemem.

Położona w Anglii rezydencja powstawała 18 lat. Wykończona w 2005 roku okazała się być jednym z najdroższych domów budowanych bez przeznaczenia dla konkretnej osoby i poważnym kłopotem dla dewelopera od lat bezskutecznie próbującego sprzedać posiadłość.

Na nic zdało się zatrudnianie nowych architektów i zmiany wystroju wnętrz, które miały przyciągnąć zagranicznych milionerów. Liczono zwłaszcza na arabskiego szejka, premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich i na moskiewską elitę. Zamiast nich rezydencją zainteresowały się jedynie media, które ochrzciły miejsce domem horrorów. Grozę budzi zarówno cena ($139 000 000, około 333 600 000 zł), jak i iście filmowa przeszłość posiadłości (pierwszy właściciel został aresztowany i ostatecznie po długim procesie opuścił kraj). Nowi, nieco ekscentryczni właściciele są przekonani, że uda im się posiadłość sprzedać i wbrew logice zastanawiają się nawet nad podniesieniem jej ceny.

Wszystkich, którzy w tym szaleństwie dostrzegają metodę i są zainteresowani ewentualnym kupnem odsyłam do sprzedawcy.

Updown Court

Updown Court

AW

 • Śr., 10-09-2008 gość
  lanserska chata;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-09-2008 gość
  na hotel sie nadaje
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-09-2008 gość
  ale trzzeba być debilem żeby ten dom kupić, owszem chciałbym taki ale jednocześnie bym nie chciał, mam niezłą sytuacje i też jakieś 2-3 lata temu sie bardzo pokazywałem z tym czego sie dorobiłem, nakupowałem multum ciuchów, drogi samochód (na kredyt 10-cio letni),wynająłem zajebisty apartament,wiem że jestem skończonym idiotą ale też miałęm chęć pokazania sie i to jest wina szybkich pieniędzy, (jak można sie domyśleć jestem warszawiakiem) kiedyś nie miałem i zazdrościłem i jest to tym spowodowane, owszem, teraz też mam niezły samochód(lecz nie aż tak ostentacyjny jak poprzedni), nie kupuje takich drogich ubran i mam 4-pokojowe miszkanie, nie chciałbym wrócić do przechwalania sie......dobrze radze i wy też sie nie wywzszajcie bo to jest ZŁE!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-09-2008 gość
  wstretna rozeta i wbudowan w podloge dywan tez.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-09-2008 gość
  WOW 333 mln złotych HAH!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-09-2008 gość
  Jak ja bym chciał mieć taki problem!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-09-2008 gość
  można ten dom na całkiem fajny hotel przerobić :]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-09-2008 gość
  Teenage Idol (Środa, 10-09-2008) napisał:  Teenage Idol (Środa, 10-09-2008) napisał:  Wbrew pozorom myśli (w skali odpowiadającej stanu posiadania) i dlatego właśnie mają problem z jego zbyciem. A twoja odpowiedź była wyjątkowo prostacka
  Niech przykładem bedzie chociażby Sam Walton, założyciel Wall martu (najwieksza siec detaliczna na świecie)-w swoich czasach jeden z najbogatszych ludzi swiata (zresztą nawet dzisiaj Waltonowie to najbogatsza rodzina na swiecie po zsumowaniu majątków poszczególnych członków), który gdy podróżował zawsze wybierał klasę ekonomiczna a nie żadną biznes, tak dla siebie jak i członków zarządu firmy. Podobnych przykładów nie brakuje a ci którzy wydaja bez sensu po prostu źle kończą (predzej czy poźniej) i dają tylko do zrozumienia że sami na te pieniądze najczęsciej nie zapracowali. Stereotyp że bogaci ludzie rozrzucają pieniąchy bez sensu na lewo i prawo może tylko utrwalać prymitywny aspirant do co najwyżej jednej z nizszych klas społecznych, który jest nierozeznany w tym temacie a o takich pieniądzach może tylko pomarzyć.
  Idiotą to Ty jesteś! Uczepiłeś się dziewczyny, która ma rację i w dodatku sam nie wiesz tak naprawdę o czym piszesz :P Nieważne jest to, kogo stać na taki dom, tylko to, że nikt nie chce go kupić, bo nie jest praktyczny. Nadaje się tylko na hotel.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-09-2008 gość
  piękna
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-09-2008 squaters
  zesquatujmy ta chate
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4