Urodowe kompleksy facetów w procentach

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Niedziela, 14-04-2013

Nie założę tych spodni, bo mam za grube uda...O mój cellulit jest wyraźniejszy....Zmarszczki na czole chyba znowu się pogłębiły....Znacie to? Pewnie tak, bo kobiety są bezwzględne dla swojego wyglądu i często same wpędzają się w kompleksy.

A faceci? Do tej pory wydawało się, że tylko wysłuchują (nie zawsze spokojnie) narzekań swoich partnerek. Jednak okazuje się, że coraz chętniej otwarcie przyznają się do swoich urodowych niedostatków.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej (na przełomie stycznia i lutego 2013,wzięło w niej udział 500 panów od 18 do 60 lat) przez klinikę medycyny estetycznej BodyCareClinic w Katowicach aż 53 % facetów ujawnia swoje kompleksy związane z wyglądem, a 36% w ogóle nie chce rozmawiać na ten temat.

Co denerwuje facetów w wyglądzie? Na początku listy znalazły się piwne brzuchy, dodatkowe kilogramy, żółte zęby, zbyt małe umięśnienie i zmarszczki. Interesujące jest to, że o swoich problemach urodowych panowie nie lubią się dzielić z kobietami, zostawiają je na spotkania w męskim gronie. Aż 69% w ogóle nie przyznaje się do kompleksów swoim partnerkom.

Największy kłopot to oczywiście nadwaga, pewnie podobnie jak u kobiet, zwłaszcza po zimie. 21 % ankietowanych przyznało, że poczułoby się znacznie lepiej, gdy udało się zgubić kilka (kilkanaście?) kilogramów. 17% panów nie znosi swojego brzucha. Dla 12 % ankietowanych problemem numer jeden jest łysienie. Z kolei nadmierne owłosienie to kłopot tylko dla 7 % z nich.

Faceci nie znoszą też zmarszczek – zwłaszcza tych na czole – przyznaje się do tego aż 10 % . Niezbyt imponująca masa mięśniowa wpędza w kompleksy z kolei tylko 8% ankietowanych. Taki sam odsetek zadeklarował jako swój największy problem żółte lub krzywe zęby.

Przyznają się, ale czy działają? Ponad połowa facetów, która zadeklarowała się, że ma kompleksy podjęła z nimi walkę – standardowo dieta, ćwiczenia, kosmetyki. 34% z nich nie miałoby nic przeciwko poddaniu się zabiegom medycyny estetycznej, byle by tylko pozbyć się problemu.

5% przyznaje, że w przyszłości odwiedziłoby kosmetyczkę lub lekarza medycyny estetycznej. Panowie może nie ma na co czekać? Dzisiaj mężczyźni stanowią od 15 do 20% pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. I z roku na rok ten odsetek jest coraz większy.

DG

Urodowe kompleksy facetów w procentach

Urodowe kompleksy facetów w procentach

  • Urodowe kompleksy facetów w procentach
  • Urodowe kompleksy facetów w procentach
  • Urodowe kompleksy facetów w procentach
  • Urodowe kompleksy facetów w procentach
  • Niedz., 14-04-2013 Gość
    Zatrudnijcie wreszcie kogoś do redakcji tekstów, przecież tego się nie da czytać, styl gimnazjalisty...
    Odpowiedz Zgłoś