Uwaga, jesteś w ukrytej kamerze!

4 Komentarze
8 Zdjęć
Czwartek, 22-11-2012

Jeśli podczas zakupów będziesz miał wrażenie, że ktoś cię obserwuje - i nie jest to obsługa sklepu ani inni klienci - prawdopodobnie nie zwariowałeś. Wręcz przeciwnie - twoje przeczucia są słuszne!

Niektóre z luksusowych sieci handlowych mają zamiar w okresie świątecznym skorzystać z manekinów, które będą szpiegować kupujących. Taki system inwigilacji ma pomóc w zwiększeniu sprzedaży, wspomóc promocję i marketing, zrozumieć potrzeby konsumentów. Tożsamość klientów ma pozostać anonimowa. Chodzi tylko o zebranie potrzebnych do analizy danych.

Manekiny będą wyposażone w specjalny system oraz oprogramowanie. Te technologie pozwolą określić wiek, płeć i narodowość. Na podobny pomysł bazujący na systemie rozpoznawania klientów wpadła też japońska firma NEC. Manekiny natomiast już produkują Włosi z Almax SpA. Nie wiadomo w sklepach jakich marek się znajdują.

To jednak nie wszystko, ponieważ firma Almax SpA pracuje już nad systemem, który oprócz obserwowania klientów, będzie ich także podsłuchiwał rejestrując rozmowy. Jeśli zatem boisz się o swoją prywatność, zawsze zostają zakupy przez internet. Chociaż nawet one nie są w pełni anonimowe...

MM