Wanna z szafką, prysznic z tabletem, czyli innowacje w łazience

2 Komentarze
8 Zdjęć
Niedziela, 02-09-2012

Konkurs Reece Bathroom Innovation Awards wyłonił po raz kolejny autorów najbardziej innowacyjnych pomysłów na wystrój łazienki. W tym roku nagrodę główną w wysokości 20 tys. dolarów otrzymał Gavin Harris, twórca wanny Shiro.

Wolnostojąca wanna z ukrytymi schowkami, świetnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz i wpisuje się w modę na odsuwanie elementów wyposażenia łazienki od ścian. Hydraulika znajduje się w jednym miejscu, skąd woda jest ściągana i nabierana, a główna wylewka zasila zarówno wannę, jak i dołączoną do niej umywalkę.

Spośród studentów nagrodę 10 tys. dolarów (i 5 tys. dla uczelni macierzystej) otrzymała ShanShan Wang, projektantka baterii termostatycznej Koeda. Bateria o innowacyjnym kształcie, dzięki specjalnemu pokrętłu, kontroluje przepływ i temperaturę wody, zapewniając jej ekologiczne wykorzystanie. Niewykluczone, że produkt znajdzie zastosowanie komercyjne.

Największe emocje wzbudził jednak projekt inteligentnego prysznica. Świetny wynalazek dla uzależnionych od nowych mediów, który umożliwia dostęp do nowoczesnych gadżetów nawet podczas kąpieli. Stworzony ze stali nierdzewnej i wyposażony w panele OLED pozwala na synchronizację z tabletem czy smartfonem.

Multimedialny prysznic, stworzony przez Fei Chung Billy Ho, daje wiele możliwości: wykonywania połączeń telefonicznych, oglądania filmów i słuchania muzyki. Jest też bardzo higieniczny: brodzik z antybakteryjnego drewna cyprysowego z systemem drenażu zapobiega zaleganiu bakterii, grzybów oraz kontroluje stopień wilgotności i temperatury.

Więcej innowacji na stronie konkursu Reece BIA:

MM