WIDZIEĆ/WIEDZIEĆ. Wybór najważniejszych tekstów o dizajnie

7 Komentarzy
1 Zdjęcie
Czwartek, 12-05-2011

WIDZIEĆ/WIEDZIEĆ. Wybór najważniejszych tekstów o dizajnie

WIDZIEĆ/WIEDZIEĆ to blisko czterdzieści tekstów stanowiących zwięzły przegląd teorii i historii dizajnu ostatnich stu lat.

Zamiast kolejnej książki z obrazkami - eseje, apele i polemiki najważniejszych teoretyków i praktyków projektowania graficznego na świecie. Po raz pierwszy polscy czytelnicy mają okazję prześledzić gorące dyskusje towarzyszące kształtowaniu się nowoczesnego dizajnu. Dyskusje, które w swoim czasie odbiły się szerokim echem w projektowym świecie, do których powracają kolejne pokolenia dizajnerów i bez znajomości których trudno się obejść.

Czy istnieje projektowanie ponadczasowe? Czy typografia powinna być przezroczysta? Czy ornament to zbrodnia? Czym jest etyka w dizajnie? Legendarni autorzy – El Lissitzky, Jan Tschichold czy Paul Rand z jednej strony, zwariowani kalifornijscy postmoderniści spod znaku Emigre z drugiej – wybór autorów jest szeroki, wachlarz poglądów również.

MW

 • Czw., 12-05-2011 gość
  gdzie to kupić można ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 13-05-2011 gość
  "dizajnie"?? czy my nie znamy odpowienika słowa "design" w języku polskim?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 13-05-2011 gość
  Takie "występy" jak ten artykuł powinny być karalne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 13-05-2011 Saito.pinger.pl
  suti, hejterzy. Książka podobno jest bardzo dobrą lekturą dla pasjonatów. Oby więcej takich wpisów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 13-05-2011 gość
  Niekompetencja redaktorow siegnela szczytu. Nie podano nawet autora/edytora, nazwy wydawcy, informacji gdzie i za ile mozna kupic... Co to ma w ogole byc?! Jak ja to mam znalezc? Po tytule? To moze ktos laskawie poda tytul oryginalny chociaz!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 13-05-2011 gość
  gość (Piątek, 13-05-2011) napisał:  Niekompetencja redaktorow siegnela szczytu. Nie podano nawet autora/edytora, nazwy wydawcy, informacji gdzie i za ile mozna kupic... Co to ma w ogole byc?! Jak ja to mam znalezc? Po tytule? To moze ktos laskawie poda tytul oryginalny chociaz!  Google to the rescue! I jaka mila niespodzianka, to produkt krajowy jest. :) No ale o tym tez ktos moglby napisac.

  Mam nadzieje ze MW nie dostaje pieniedzy za te marne newsy/wypociny. On/ona/ono powinno doplacac za prawo do publikacji!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 14-05-2011 matiasl
  gość (Piątek, 13-05-2011) napisał:  Niekompetencja redaktorow siegnela szczytu. Nie podano nawet autora/edytora, nazwy wydawcy, informacji gdzie i za ile mozna kupic... Co to ma w ogole byc?! Jak ja to mam znalezc? Po tytule? To moze ktos laskawie poda tytul oryginalny chociaz!


  kupione! ;)
  na allegro najtaniej... wystarczy wpisać tytuł (czyli "widzieć wiedzieć" i już :)
  Pzdr.
  Odpowiedz Zgłoś