Wielkie zainteresowanie ucieczką na Marsa

-1 Komentarz
4 Zdjęcia
Niedziela, 04-08-2013

Tylko do końca sierpnia trwa zbieranie aplikacji  na podróż na Marsa. Wylotem na Czerwoną Planetę, i to bez biletu powrotnego, w dwa tygodnie po ogłoszeniu o przyjmowaniu aplikacji zainteresowanych było już 78 tys. ludzi. Kierownicy projektu spodziewali się wówczas, że do końca sierpnia przybędzie jeszcze ok. 50 tys. zgłoszeń. Czy ich szacunki pokryją się z rzeczywistością - okaże się wkrótce.

Standardowa turystyka najwyraźniej zaczyna się już ludziom nudzić. W ostatnim czasie coraz chętniej myślą o zwiedzaniu wszechświata. Świadczyć może o tym właśnie misja Mars One . Wiosną na wyprawę zgłosili się mieszkańcy ponad 120 krajów. Najwięcej aplikacji pochodziło z USA, Chin, Wielkiej Brytanii, Rosji, Meksyku i Kanady. Do 1 sierpnia internetowe zgłoszenia złożyło również dziewięciu Polaków.

Proces wyboru kandydatów dobiegnie końca w 2015 roku. Dyrektorowi generalnemu Mars One zależy na ludziach kreatywnych, zmotywowanych i zaangażowanych. Osoby, które wybiorą się na Marsa, będą brały udział w pracach budowlanych. Zajmą się m.in. instalacją szklarni. Wcześniej jednak przejdą ośmioletnie szkolenie. Do podróży i zamieszkania na Marsie przygotowani muszą być zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Pierwsi uczestnicy misji wylecą w 2022 roku. Wyprawa kosztować będzie jednak miliardy dolarów. Misja po części sfinansowana zostanie poprzez realizację reality show.

MM

Wielkie zainteresowanie ucieczką na Marsa

Wylotem na Czerwoną Planetę wiosną zainteresowanych było już 78 tys. ludzi

  • Wielkie zainteresowanie ucieczką na Marsa
  • Wielkie zainteresowanie ucieczką na Marsa
  • Wielkie zainteresowanie ucieczką na Marsa
  • Wielkie zainteresowanie ucieczką na Marsa