Wiosenne nowości w medycynie estetycznej

5 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 11-02-2013

Fryzura, skóra twarzy, biały uśmiech – to podstawowe rzeczy, o które kobiety powinny zadbać przed rozpoczęciem wiosny. Nie ma nic lepszego niż powitanie jej piękną i zadbaną.

Organizm po zimie wymaga jednak regeneracji. Tę nie zawsze da się zapewnić samemu. Z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej, w których można zatrzymać wypadanie włosów czy pozbyć się cieni pod oczami. Od początku roku w polskich gabinetach pojawiło się już kilka nowości. Oto one.

Mikronakłuwanie z wykorzystaniem urządzenia Dermapen

Na polskim rynku pojawiła się nowa metoda w terapii przeciwtrądzikowej. Mirkonakłuwanie skóry twarzy za pomocą urządzenia Dermapen kosztuje średnio 400 zł. Dla lepszego efektu wykonuje się go 3-4 razy. Polega na pobudzaniu skóry do regeneracji. Mikronakłucia przyczyniają się do produkcji elastyny oraz kolagenu. Dzięki temu skóra robi się bardziej jędrna. Zabieg polecany jest osobom chcącym odmłodzić skórę, zlikwidować blizny czy zmniejszyć widoczność porów.

Wybielanie zębów metodą Paris Smile

Metoda pozwala na poprawę koloru zębów od 2 do 9 tonów. Wykorzystuje bezbolesną reakcję fotochemiczną, promowaną jako bezpieczną dla dziąseł i szkliwa. Jest zabiegiem szybkim i skutecznym. Nie zaleca się go osobom przechodzącym chemioterapię, niepełnoletnim ani kobietom w ciąży bądź karmiącym. Jeden 30-minutowy zabieg Paris Smile kosztuje 260 zł. Rezultaty  utrzymują się od 3 do 6 miesięcy.

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego

Ta metoda wskazana jest zarówno dla osób zmagających się z łysieniem plackowatym, jak i słabymi włosami. Polega na pobraniu krwi od pacjenta i wytworzeniu z niej za pomocą wirowania koncentratu bogatopłytkowego. Nim ostrzykiwana jest skóra głowy, pobudzana w ten sposób do wytwarzania nowych włosów. Zabieg trwa od 10-15 minut, jego efekty widoczne są po 3 miesiącach. Lekarze zalecają przeprowadzić serię 3 zabiegów powtórzonych co 2 miesiące. Alternatywą jest mezoterapia z użyciem komórek macierzystych przeprowadzana jeden raz.

Teosyal Redensity II

Nowość na rynku produktów kosmetycznych służy walce z podkrążonymi oczami. Jest to też powstały na bazie kwasu hialuronowego, który wypełnia zapadnięcia. Jest podawany podskórnie, według testujących go kobiet nie powoduje obrzęku, nierówności ani grudek. Stosuje się go do likwidacji cieni powstałych w wyniku zapadnięcia tkanek podporowych, ale już nie w walce z workami pod oczami czy zastojami limfatycznymi. Zabieg, wykonywany w Centrum WellDerm we Wrocławiu i w Warszawie kosztuje 1500 zł.


Radiofrekwencja wyspowa

Radiofrekwencję tą metodą przeprowadza się z wykorzystaniem urządzenia Infini z matrycą z 49 mikroigieł. Na ich końcach w trakcie zabiegu wytwarzane jest pole o wysokiej częstotliwości. Powstające punkty martwicze stymulują odnowę skóry. Metoda pomocna jest w zabiegach ujędrniania skóry, leczenia nadpotliwości oraz trądziku. Radiofrekwencji wyspowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży, osób z infekcjami skóry i z zaburzeniami rytmu serca. Zabieg wykonywany jest w warszawskiej klinice BeautymeD. Jego cena w przypadku twarzy wynosi od 2500 do 3000 zł.

MM

Wiosenne nowości w medycynie estetycznej

Mikronakłuwanie z wykorzystaniem urządzenia Dermapen

 • Wiosenne nowości w medycynie estetycznej
 • Wiosenne nowości w medycynie estetycznej
 • Wiosenne nowości w medycynie estetycznej
 • Wiosenne nowości w medycynie estetycznej
 • Wt., 12-02-2013 Tamara
  Cieszy mnie dostępność Teosyal Redensity :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 13-02-2013 ewa
  Paris Smile to rewelacyne wybielenie zębów Zrobiłam to w Butterfly Health & Beauty na Nowym Świecie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 17-02-2013 rozkiewka
  Mnie również! W końcu!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 17-04-2013 zadowolona:)
  Polecacie Paris Smile, a ja właśnie wczoraj zrobiłam sobie zabieg i jestem baaardzo zadowolona:) Szybko, skutecznie i bezboleśnie - to w skrócie. A do tego trafiłam na wiosenną promocje - do końca kwietnia zabieg kosztuje 199 zl (a normalna cena wynosi chyba 260).
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 20-04-2013 Gość
  Paris smile masakra !!!!! Efekt pasty wybielajcej !!!!!! Nie marnujcie pieniedzy !!!!
  Odpowiedz Zgłoś