Wojna na buty

4 Komentarze
8 Zdjęć
Niedziela, 18-11-2012

Charles Philip to projektant ekskluzywnego obuwia, którego klientkami są m.in. Rihanna czy Jessica Alba. Oskarża on amerykańską markę Gap o bezprawne kopiowanie wzorów jego autorstwa. Philip twierdzi, że firma po prostu je ukradła.

Na kopiowaniu się jednak nie kończy. Gap użył podobnej nazwy butów i sprzedaje je ze swoją metką o 80 proc. mniej niż Philip.

Sprawa trafiła już do sądu w Los Angeles. Gap na razie nie chce jej komentować. Wiadomo jednak, że projektanta domaga się odszkodowania oraz zaprzestania produkcji butów.

EM

 • Niedz., 18-11-2012 gabriela
  rozumiem projektanta jak i międzynarodowy koncern, jednak idąc jego (projektanta) tokiem myślenia, musialby on pozwac wszystkie firmy na świecie wzorujące się na modelu lords. choć poniekąd jest to bezpodstawne, nie sądzę żeby to on opatentował ten model. uf
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-11-2012 gaga
  Ma racje , to koszmar .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-11-2012 Gość
  Tego typu buty ma każda sieciówka. Sprawa nie do wygrania bo to stary angielski typ obuwia. Cała moda jest jednym wielkim ściąganiem, podrabianiem, kopiowaniem inspirowaniem się dawnymi projektami. Proces to farsa i darmowa reklama:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 22-11-2012 Gość
  Odpowiedz Zgłoś