Wybieramy salon kosmetyczny – z głową

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Niedziela, 17-03-2013

Czym zazwyczaj kierujemy się, wybierając salon kosmetyczny? Na co zwrócić uwagę jeszcze przed wykonaniem telefonu i umówieniem się na wizytę? Choć pierwsza na myśl przychodzi lokalizacja – wiadomo - czasem chyba warto postawić na kilka innych czynników.

Kompleksowo

Jeśli mamy w zamiarze wykonać kilka zabiegów, warto z listy salonów wybrać takie, które oferują to, czego potrzebujemy nie tylko na obecną chwilę, ale i w przyszłości. Po co? Przyzwyczajamy się do ludzi i miejsc. Jeśli nowa kosmetyczka okaże się super babką, z chęcią do niej wrócimy. Pod warunkiem, że w zakresie wykonywanych przez nią usług będą te, na które się zdecydujemy. To też będzie swego rodzaju motywacja do zainwestowania w urodę.

Cennik

W przypadku jednorazowego zabiegu nie odgrywa aż tak istotnej roli. Zakładając jednak, że powyższy punkt zostanie spełniony i wizyty w salonie wpiszą się w comiesięczny harmonogram „zajęć”, dobrze jest zorientować się w cenach wszystkich usług. Oczarowane przemiłą osobą kosmetyczki możemy niepotrzebnie i regularnie wydawać więcej, niż w innym salonie z równie przyjazną obsługą.

Promocje

Jeśli wybrałaś gabinet, który nie należy do najtańszych i jest Ci to nie w smak, ponieważ cała reszta idealnie pasuje, nie rezygnuj. Zorientuj się, czy salon przewiduje punkty lojalnościowe, np. co dziesiąty zabieg gratis. Po przekalkulowaniu może okazać się, że jest to dobra oferta.

Kwalifikacje i referencje

Nie skuś się na „super okazje” bez sprawdzenia kwalifikacji kosmetyczki (np. atrakcyjne cenowo zakupy grupowe), niech Cię nie zwiedzie życzliwy głos po drugiej stronie słuchawki. Przejrzyj opinie na temat salonu nie tylko w Internecie, ale też i popytaj znajomych. Ta druga opcja jest zdecydowanie pewniejsza – przecież nie wiadomo, kto w zapewniającej anonimowość sieci wpisuje dane posty.

Rozejrzyj się

Podczas pierwszej wizyty rozejrzyj się uważnie.  Zatrzymaj wzrok na sprzęcie, na podłodze we wnęce. Higiena to jedna z fundamentalnych zasad /obok kwalifikacji/ prowadzenia tego typu działalności. Zwróć też uwagę na atmosferę – nerwowa absolutnie nie koresponduje z Twoimi potrzebami. Z salonu dobrze jest wyjść w 100% zrelaksowanym.

Terminy

Najczęściej nie ma kolejek tam, gdzie jakość usług jest wątpliwa. Ustalenie terminu wizyty na następny dzień po wykonaniu telefonu powinno wydać Ci się podejrzane. Sprawdź, czy to kwestia tego, że akurat zrezygnowała inna klientka, czy w ogóle braku chętnych. Podpytaj o inne terminy. Jeśli są wolne, szczególnie te popołudniowe, nie decyduj się na wizytę w tym gabinecie.

Czytaj podobny artykuł: Ratowniczka Snobki - jak wybrać gabinet kosmetyczny

AS

Wybieramy salon kosmetyczny – z głową

Na co zwrócić uwagę jeszcze przed wykonaniem telefonu i umówieniem się na wizytę

  • Wybieramy salon kosmetyczny – z głową
  • Wybieramy salon kosmetyczny – z głową
  • Wybieramy salon kosmetyczny – z głową
  • Wybieramy salon kosmetyczny – z głową