Wycieczki do outletów w UK

4 Komentarze
1 Zdjęcie
Wtorek, 25-05-2010

Wycieczki do outletów w UK

W Wielkiej Brytanii da się zaobserwować coraz większy napływ turystów szukających jedynie dobrych okazji do zakupów. Miasteczka i centra outletowe przeżywają oblężenie zagranicznych wycieczek.

W Bicester Village w Oxfordshire liczba turystów z Chin niemal podwoiła się od ubiegłego roku, a marka Bicester, która ma 8 miasteczek outletowych jest dziś bardziej znana w Chinach niż Harrods czy  Selfridges. Nie dzieje się też tak bez powodu. Firma zatrudnia specjalny zespół 30 osób, który zajmuje się wyłącznie marketingiem outletów zagranicą, wyszukiwaniem i przyciąganiem odpowiednich klientów na rynkach azjatyckich i nie tylko. Ostatnio jeden z outletów otrzymał informację o planowanym przyjeździe saudyjskiej księżniczki, która zabiera w podróż 50 innych kobiet. W związku z tym przygotowywane jest specjalne zaplecze noclegowe oraz obsługa arabskojęzyczna.

Właściciele outletów podkreślają, że kupowanie markowych rzeczy po dyskontowych cenach i na przecenach jest obecnie bardzo popularne nawet wśród bardzo bogatych osób. Ma na to wpływ zarówno kryzys, jak i większa anonimowość podczas zakupów w takich miejscach niż na przykład w najdroższych centrach handlowych w centrum Londynu i na Bond Street.

http://www.bicestervillage.com/

Źródło: FT.com

AWP

 • Śr., 26-05-2010 gość
  trochę smutne jet to żeby kupić fajne ciuchy trzeba jechac na wycieczkę :/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-05-2010 gość
  smutne jest to, że w ogóle trzeba wyjechac bo w polsce są niebotyczne ceny ;/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-05-2010 gość
  smutne jest to ze ludzie wyjezdzaja na wycieczki zeby lupic ciuchy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-05-2010 gość
  gość (Środa, 26-05-2010) napisał:  smutne jest to ze ludzie wyjezdzaja na wycieczki zeby lupic ciuchy


  najtrafniejszy komentarz
  Odpowiedz Zgłoś