Wyprawa w Himalaje

1 Komentarz
6 Zdjęć
Środa, 11-08-2010

Wyprawa w Himalaje

Oto kolejna oferta dla tych, których nuży spędzanie urlopu w pięciogwiazdkowym hotelu i leżenie na pięknej plaży. Aktywny wypoczynek i ekstremalne doświadczenia zapewni wyprawa w Himalaje połączona ze zwiedzaniem głównych atrakcji Nepalu. Trekking dookoła Mansalu jest interesujący pod względem etnograficznym i wspaniały pod względem widokowym. Jednocześnie trasa nie jest bardzo trudna technicznie, doświadczenie w chodzeniu po szlakach tatrzańskich w zupełności wystarczy.

Podczas 15-dniowej wyprawy w góry będzie można przejść między innymi wznoszącą się na wysokość ponad 5 000m przełęcz Larkya La, która do 1991 roku była odwiedzana jedynie przez miejscową ludność i karawany wypraw wspinaczkowych. Ponadto w programie jest przejście całej doliny rzeki Buri Gandaki.

Wyżywienie podczas wyprawy składa się głównie z miejscowych potraw – ryż z warzywami, chleb tybetański oraz chapali. Schronienie w nocy zapewnią namioty i ciepłe śpiwory, a także lodże (miejscowe schroniska górskie).

Tuż po przylocie oraz przed wylotem do Polski przewidziane jest zwiedzanie oraz czas wolny w stolicy Nepalu – Kathmandu.

Cena bez przelotu do Nepalu to 6 500 zł. Najbliższy termin wycieczki trwającej łącznie 23 dni to kwiecień 2011. Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej biura podróży Nomad.

Wyprawa w Himalaje

Wyprawa w Himalaje

Wyprawa w Himalaje

Wyprawa w Himalaje

Wyprawa w Himalaje

AWP

  • Śr., 11-08-2010 Marcin z Wrocławia
    Rewelka. Taki wyjazd jest na liście 100 rzeczy które mam zamiar zrobić w ciągu swojego żywota. Tak więc już zbieram forsę. Aha bilet w dwie strony do Nepalu to koszt ok. 4 tys więc ogolny koszt wycieczki powinien zamknąć się gdzieś koło 10-11 tys. :)
    Odpowiedz Zgłoś