Wyprawy helikopterem na australijski The Top End

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Sobota, 13-08-2011

Wyprawy helikopterem na australijski The Top End

Północne rejony Australii, zwane potocznie „The Top End”, to jedne z najsłabiej zaludnionych regionów kontynentu.

Miejsce słynie z osobliwych krajobrazów oraz urokliwej fauny i flory. Znajduje się tam grupa rzadko spotykanych monolitów skalnych, w tym najsłynniejszy Uluru. To także obszar, na którym leży wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Narodowy Park Kakadu.Najlepszą bazą wypadową dla krajoznawczych eskapad jest stolica regionu – miasto Darwin, w którym swoją siedzibę ma Airborne Solutions, firma organizująca wyjątkowe wyprawy helikopterem.

Krótkie, 1 i 2-dniowe wyprawy rozpoczyna przelot nad miastem Darwin, pobliskim portem i oglądanie malowniczego wybrzeża z lotu ptaka. Dłuższe, 10-dniowe wycieczki obejmują przelot nad pasmem gór Kimberley, wodospadami Litchfield i parkami narodowymi. Ponieważ firma współpracuje z ekskluzywnymi resortami północnej Australii każda wyprawa staje się jednocześnie luksusowym safari.

Pomysł na podniebne wycieczki wziął się z wieloletniej tradycji używania helikopterów przez Australijczyków, między innymi do kontrolowania zwierząt na pastwiskach. Helikopter pozwala szerzej zaprezentować najpiękniejsze zakątki aborygeńskiej ziemi. Przelot to rzecz jasna nie jedyna atrakcja wyprawy. Bez problemu dotrzemy do trudno dostępnych miejsc północnej Australii, przeżyjemy wyjątkowe chwile podczas łowienia ryb w malowniczych zakątkach, zjemy romantyczną kolację na bezludnej wyspie i weźmiemy udział w rejsie po pełnych krokodyli starorzeczach.

Cena 1-dniowego lotu do Parku Narodowego Kakadu zaczyna się od 1 500 euro (6 240 zł) od osoby.

Więcej informacji można znaleźć tutaj i w biurze podróży Milesaway, które zajmuje się kompleksową organizacją luksusowych podróży.

http://www.airbornesolutions.com.au/

Wyprawy helikopterem na australijski The Top End

Wyprawy helikopterem na australijski The Top End

Wyprawy helikopterem na australijski The Top End

AW