Wystawa Product fitness 80, czyli racjonalizacja produkcji i konsumpcji

1 Komentarz
0 Zdjęć
Środa, 08-02-2012

O tym, że świat zaczyna tonąć w śmieciach nie trzeba nikogo przekonywać. Ciekawostką jest natomiast, że problem coraz częściej urasta do rangi zjawiska popkulturowego i poświęcane są mu różne wystawy. Kolejna to zorganizowana przez MUJI wystawa w  Design Museum w Londynie, poświęconą racjonalnej produkcji i konsumpcji.

Filozofią tej marki, powstałej w 1980 roku w Japonii, jest umiar i minimalizm. Jej projektanci wciąż zadają sobie pytania: „Czy nie zużywamy zbyt wiele materiału?”, „Czy nie stosujemy nadmiernych opakowań?”, „Czy możemy zmniejszyć ilość odpadów w procesie zamawiania, produkowania i transportu?”. Nowe podejście pojawiło się także w japońskiej mentalności po katastrofie z 11 marca 2011 r. – tragedia wielu osób pozwoliła zrozumieć i docenić, jak ważne w życiu są proste elementy otaczającego nas świata, zwłaszcza, gdy racjonalne działania zastępuje nadmierna konsumpcja i żądza posiadania. Wystawa pokazuje, że zrównoważona ścieżka rozwoju, choć trudna i wymagająca wyrzeczeń, będzie korzystna dla naszej planety i wszystkich jej mieszkańców

Wystawę można oglądać w Design Museum w Londynie od 9 do 18 marca 2012, natomiast w czwartek 8 marca 2012 odbędzie się dyskusja z udziałem światowej sławy projektantów: Naoto Fukasawy, Sama Hechta oraz Constantina Grcica prowadzona przez Tylor’a Brulé.

Design Museum
Shad Thames, London, SE1 2YD

http://designmuseum.org/

The New Design Museum from Design Museum on Vimeo.

AG

  • Śr., 08-02-2012 Gość
    Ciekawe, może zdążę być w Londynie do marca.
    Odpowiedz Zgłoś