Wzrost sprzedaży detalicznej w USA

5 Komentarzy
2 Zdjęcia
Poniedziałek, 15-02-2010

Wzrost sprzedaży detalicznej w USA

Zza oceanu płyną pokrzepiające wiadomości dotyczące handlu detalicznego. Po ciągłych spadkach będących wynikiem kryzysu, miłym zaskoczeniem okazał się większy niż przewidywany wzrost sprzedaży detalicznej aż o 3,3% w styczniu.

Dane podawane przez poszczególne marki są jeszcze lepsze. American Eagle sprzedał w styczniu o 10% więcej niż w poprzednim miesiącu.  Abercrombie & Fitch o 8 % więcej, a firma The Limited, będąca właścicielem marki Victoria’s Secret zanotowała w styczniu sześcioprocentowy wzrost sprzedaży. Gap natomiast może pochwalić się sprzedażą większą o 5%.

Wzrost nastąpił nie tylko w popularnych i ogólnodostępnych sieciach sklepów - wyraźnie da się zauważyć zwiększający się popyt również na dobra luksusowe. Domy mody Saks i Neiman Marcus zanotowały wzrost sprzedaży o 6,8% i 7%, a Nordstrom aż o 14%. W tym samym czasie kiedy Polo Ralph Lauren i Estée Lauder informują o większym niż wcześniej popycie na drogie produkty, sklepy dyskontowe odnotowują minimalne wzrosty sprzedaży, np. Target – 0,5%. Fakt, że sprzedaż tańszych produktów utrzymuje się na stałym poziomie, a konsumenci zaczynają więcej wydawać na dobra luksusowe to mimo wszystko dobry znak dla gospodarki.

Wzrost sprzedaży detalicznej w USA


Źródło: FT

AWP

 • Pn., 15-02-2010 gość
  polak w polsce nie wie nawet co to nordstrom ani neiman czy sears wiec kogo to obchodzi
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-02-2010 gość
  Jeden z najelegantszych Domow Mody na Piatej Aleji w Nowym Jorku, Saks.Jak bede miec kupe kasy i kiedys tam pojade tam wlasnie bede robic zakupy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-02-2010 gość
  Taaa, bo walentynki w zapasie a poza tym ludzie na Gwiazdke podostawali kredyty do sklepow to i wydali a teraz znow bida...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-02-2010 gość
  gość (Poniedziałek, 15-02-2010) napisał:  polak w polsce nie wie nawet co to nordstrom ani neiman czy sears wiec kogo to obchodzi


  no a sears to tak zajebisty sklep w usa ze jeszcze nic tam nie kupilem, bo jest tam gowno do kupienia - ty glupi goralu!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 15-02-2010 ksantypina
  ale slyszeliscie ze ograniczaja bagaze za ocean , chyba ze slonosie za to zaplaci ,to i mniej prezentow przywiezionych z tamtad ,z usa znaczy ,
  Odpowiedz Zgłoś