Zakaz sprzedaży futer w West Hollywood

31 Komentarzy
2 Zdjęcia
Środa, 30-11-2011

W stanie Kalifornia, w mieście West Hollywood wprowadzono zakaz sprzedaży futer naturalnych. To pierwszy tego rodzaju zakaz w USA i ogromne zwycięstwo obrońców praw zwierząt, którzy o takie zapisy prawa walczą od dawna. 

West Hollywood znane jest z przyjaznego zwierzętom prawa. Nie wolno tu wykonywać zabiegu usuwania kotom pazurów, a zwierzęta domowe oficjalnie nazywane są „towarzyszami”, podczas gdy ich właściciele to „opiekunowie”.

Nie zabrakło głosów przeciwko ustawie. Przegrani w głosowaniu prorokują ogromne straty finansowe na jakie skazuje się sprzedawców eleganckich ubrań i dodatków.

AW

 • Śr., 30-11-2011 Monia
  Bardzo dobrze!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 01-12-2011 kamilamonica
  WWreszcie cos zaczyna sie dziac
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 01-12-2011 Gość
  zakaz debilny
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 01-12-2011 Futa naturalne NIE!
  Ludzie jedzą mięso, a nie skórę, z której produkuje się buty itd., a futro jest produkowane dla zachcianek człowieka, nie potrafiącego zrozumieć, że zwierzęta giną w męczarniach tylko przez jego próżność. Jaką trzeba być bestią, aby móc spokojnie czytać czy oglądać materiały z produkcji futer, a potem ubrać je na siebie dla własnej próżności. Może takie osoby zmieniłyby zdanie gdyby to one stały się ofiarami czyjejś zachcianki.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-12-2011 Gość
  Naturalne futro grzeje jak zaden inny sztuczny material, a zdrowie czlowieka jako istoty nadrzednej jest priorytetowe. Ponadto naturalne jest ekologiczne, przy produkcji sztucznych zuzywa sie nieporownywalnie wiecej chemikaliow.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-12-2011 Gość
  Nic sie nie marnuje, mieso zwierzat futerkowych tez jest przeznaczone do jedzeniea- karmy dla zwierzat
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-12-2011 Gość
  jak widac producenci sztucznych futer mieli lepszych lobbystów, bo tu tylko o to chodzi... a sztuczne futra są jak plastikowe butelki - rozkładają się setki lat a przy ich produkcji zatruwa się powietrze....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-12-2011 xxx
  Jak dla mnie zakaz sprzedazy prawdziwych futer powinien obowiazywac na calym swiecie,ale dobre i to.(dla tych,ktorzy i tak beda mnie oskarzac - tak,nie jem miesa,nie pije mleka,nie nosze skory !)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 11-12-2011 Gość
  Agi (Śr., 30-11-2011) napisał:

  straszny jest ten zakaz !!  straszna jest twoja głupota
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 17-01-2012 gość
  ha ha ha chroni przed zimnem międzinnymi w Kaliforni ..ludzie mamy globalne ocieplenie ..i wcale tutaj nie chodzi o potrzebę ciepła ,lecz snobizm i odrobinę luksusu . Ja przyznam lubię futerka ..ale SZTUCZNE ! bo nic tak nie psuje powierzchowne piękno kryjące znieczulicę wobec cierpienia braci mniejszych .
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4