Zakupy w ciszy

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Środa, 26-12-2012

Czy możliwy jest relaks w idealnej ciszy w samym sercu wielkiego domu handlowego? Selfridges planuje udowodnić, że jak najbardziej.

Słynny dom towarowy w styczniu zaprosi swoich klientów do specjalnie zaaranżowanej przestrzeni cichych zakupów. Zero hałasu, za to relaks, spokój i medytacja. Buty i telefony obowiązkowo zostawiać się będzie na zewnątrz, tak, by nic nie zakłócało odpoczynku. „Pokój będzie zachęcał klientów, by znaleźli chwilę spokoju w świecie, w którym bombardowani jesteśmy kakofonią dźwięków i informacji” – przedstawiła ideę Alannah Weston, dyrektor kreatywna Selfridges. 

Jako że Selfridges to jednak ciągle bardziej świątynia zakupów niż dumania, nawet w cichym pokoju będzie można uzupełnić swoją garderobę i zaopatrzyć się w nowości z kolekcji Acne, Jil Sander czy Maison Martin Margiela. Kupowanie w ciszy starannie wyselekcjonowanej oferty ma klienta nastrajać do zakupów świadomych i przemyślanych. 

Projekt dość osobliwy. Przypuszczamy jednak, że biegając w gorączce między jednym głośnym piętrem Selfridges a drugim, sukienka kupiona w ciszy będzie miłą odmianą, która przywróci siły do dalszego biegania. 

AW

  • Śr., 26-12-2012 Gość
    co do braku denerwującej muyzki zgadzam się, z butami i tel przegięli
    Odpowiedz Zgłoś