Zamiast zupki - piwo z paczki

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 19-08-2013

To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy zamiast wakacji w hotelach wolą biwakowanie. Plecak z litrami napojów może obrzydzić spacer nawet najbardziej doświadczonym wędrownikom. Na szczęście jest na to sposób - znacznie lżejsze i wygodniejsze w transporcie napoje sproszkowane. Niebawem w saszetkach oprócz soków dostępne na rynku będzie również piwo.

Koncentrat piwny wymagający jedynie dolania wody stworzyła firma Pat's Backcountry Beverages  . W sprzedaży znajdzie się on we wrześniu, niestety, na razie tylko w Kanadzie i USA. Jak powiedział redakcji "Mail Online" Sam Hobbs, dyrektor sprzedaży, firma planuje wprowadzenie produktu także do Wielkiej Brytanii i innych krajów europejskich, nie wiadomo jeszcze jednak kiedy to nastąpi.

Piwo, które w 95 proc. składa się z wody, jest ciężkie i kłopotliwe w transporcie - twierdzi producent koncentratu. Jak podkreśla na swojej stronie, ten nie jest zwykłym odwodnionym piwem, ale bezwodnym koncentratem piwnym, który firma postanowiła opatentować. W smaku i aromacie niczym nie różni się podobno od piwa tradycyjnego.

Zestaw czterech saszetek kosztować będzie niecałe 10 dolarów. Każda z nich odpowiadać będzie zawartości kufla. Warto jednak pamiętać, że do przygotowania trunku poza wodą potrzebny jest niewielki saturator, czyli urządzenie, które nasyca piwo gazem.

MM

Zamiast zupki - piwo z paczki

Koncentrat piwny stworzyła firma Pat's Backcountry Beverages

 • Zamiast zupki - piwo z paczki
 • Zamiast zupki - piwo z paczki
 • Zamiast zupki - piwo z paczki
 • Zamiast zupki - piwo z paczki
 • Pn., 19-08-2013 Gość
  a alkohol??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 23-08-2013 Gość
  świetny pomysł, od dzisiaj zamiast kilku butelek piwa będę brał na biwak piwo w proszku!

  i saturator i kilka butelek wody.
  Odpowiedz Zgłoś