Zara sprzedaje kaszmirowe apaszki z poliestru

12 Komentarzy
4 Zdjęcia
Piątek, 26-10-2012

Kaszmir, który okazuje się być wiskozą, poliestrem lub akrylem. Niemożliwe? Zara przekonuje, że to żaden problem i w swoim dziale z dodatkami proponuje takie kurioza.

Za niecałe 100 zł możemy kupić „apaszkę z kaszmiru”, która – mimo takiej nazwy – z kaszmirem nie ma nic wspólnego. Szale wykonano bowiem w całości z akrylu, poliestru lub wiskozy, o czym informuje zakładka „skład i sposób konserwacji”.

Kaszmir to jedna z najdelikatniejszych i najbardziej pożądanych tkanin naturalnych. Pochodzący z wełny kóz kaszmirskich materiał o cienkich włóknach jest wyjątkowo lekki, puszysty i ciepły. To luksus wśród wełny i prawdziwa rozkosz dla ciała. Za ten luksus trzeba oczywiście sporo zapłacić. 

Popularna hiszpańska sieciówka proponuje luksus mocno podrabiany, bo z taniej, sztucznej lub syntetycznej tkaniny, a opisem wprowadza potencjalnego klienta, zwłaszcza tego internetowego, który nie może apaszki dotknąć, w błąd.

Coraz głośniej narzekamy, że jakość ubrań w sieciówkach, nawet tych z tak zwanej wyższej półki, na której plasuje się Zara, pogarsza się z każdym sezonem. Nazwanie rzeczy kaszmirowymi nie sprawi, że poliester nagle stanie się kaszmirem. Zwłaszcza, że coraz bardziej liczący się z pieniędzmi klient coraz częściej uważnie przygląda się metce.

AW

 • Śr., 07-11-2012 hanka
  Szalik -dotyk kaszmiru- posiadam w kolorze złamanej bieli. Bardzo miły i pięknie się układa. Oczywiście, obok kaszmiru to on nawet nie leżał ;), ale powiedzmy, ze nazwa to chwyt marketingowy; na metce jest podany skład i przestajemy marzyć....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 KasiaSz.
  A tutaj PŁASZCZ Z WEŁNY całkowicie bez wełny w składzie:
  http://www.zara.com/webapp/wcs/…
  Odpowiedz Zgłoś
1 2