Zmowy cenowe w Internecie

11 Komentarzy
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 26-07-2010

Zmowy cenowe w Internecie

O zmowach cenowych w Internecie zaczęło być ostatnio głośno. Praktyki narzucania cen przez producentów i dystrybutorów są poważnym problemem rodzimych e-sklepów. Ceny w sklepach internetowych mogłyby być o wiele niższe, gdyby nie presja wywierana przez producentów. Uatrakcyjnianie oferty przez sprzedawców często kończy się kłopotami z dostawą, brakiem rabatów i zarzutami ze strony sklepów tradycyjnych. Nielegalne zmowy cenowe stają się powoli normą.

Narzucanie cen dotyczy ogromnej ilości towarów: laptopów, telewizorów, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych, sprzętu AGD, kosmetyków. Za wszystko płacimy zwykle więcej niż powinniśmy.

Przeciwko nielegalnym zmowom wystąpił serwis internetowy Geloo.pl, który umożliwia zakup towarów poniżej cen sugerowanych przez producentów. Wspierana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego platforma Geloo.pl do współpracy zaprasza wszystkich chętnych sprzedawców, oferując im nowy i wolny od zmów kanał dystrybucji. System jest prosty: im więcej osób odwiedza stronę i interesuje się konkretnym produktem, tym cena produktu staje się atrakcyjniejsza. Serwis jest młody, ale już pozwolił zaoszczędzić klientom ponad 50 000 zł (nawigacja samochodowa 43% taniej, perfumy 61% taniej, telewizor 25% taniej).

http://www.geloo.pl/index.html

artykuł sponsorowany

  • Wt., 27-07-2010 gość
    gość (Poniedziałek, 26-07-2010) napisał:    bylam na tej stronie i ceny sa takie jak wszedzie, chocby takich ipodow nano.    No to nie wiem gdzie patrzysz - ja zobaczylem cene: 576.66, a na ceneo najtanszy jest za ponad 600zł (a pewnie realnie do kupienia za 620zł) - Prawie 10% taniej... poczekam jeszcze chwilke... :D
    Odpowiedz Zgłoś
1 2